V Galerii Smečky je k vidění výstava NAŠE KOLÁŽE

prodlouzeno

Pozoruhodná sbírka, kterou vytvořila společnost Pražská plynárenská, se zaměřuje hlavně na poválečnou českou koláž s určitými přesahy do starší historie.Jsou v ní zařazena díla významných českých umělců z období meziválečné avantgardy a především pak z druhé poloviny 20. století.

Tentokrát se výstavní koncepce soustřeďuje na několik výrazných osobností, které jsou ve sbírce bohatě a velmi kvalitně zastoupeny. Jde o tvorbu umělců, kteří se často pohybovali na rozhraní mezi různými tvůrčími oblastmi – literaturou, poezií, divadlem, performancí, koláží, asambláží či fotomontáží. Mezi autory vybrané pro tuto výstavu patří Adolf Hoffmeister, Jiří Kolář, Jan Kotík, Běla Kolářová, Věra Janoušková, Ladislav Novák, Eduard Ovčáček, Jan Koblasa, Čestmír Kafka, Karel Trinkewitz, Josef Hampl, Libor Fára a Dalibor Chatrný.

Galerie Smečky je otevřena: úterý - sobota /10-18 hod/

Více informací na www.galeriesmecky.cz

Mohlo by Vás zajímat

Pražská plynárenská Distribuce, a.s.

Akciová společnost Pražská plynárenská Distribuce, a.s., člen koncernu Pražská plynárenská, a.s., byla založena 7. 12. 2005, jako dceřiná společnost Pražské plynárenské, a.s. Podnětem ke vzniku společnosti bylo zákonem stanovené otevření trhu se zemním plynem v České republice od 1. 1. 2007. Od uvedeného data nabízíme služby v oblasti distribuce zemního plynu v návaznosti na dosavadní činnost v rámci Pražské plynárenské, a.s. Disponujeme technickou základnou na vysoké úrovni a širokým týmem zkušených plynárenských pracovníků, kteří mají dlouhodobé praktické zkušenosti s provozováním a výstavbou plynárenských zařízení.

Více informací o nás

Aktuální odběrový stupeň:

základní odběrový stupeň Znamená nekrácený odběr plynu podle smluvně sjednaného denního odběru plynu

Podrobnější informace naleznete zde