"Pražští plynaři jsou na zimu připraveni"

tv repo obr

Po rozsáhlé rekonstrukci je již v plném provozu předávací stanice Pražské plynárenské Distribuce v Drahelčicích. Jedná se o jednu ze čtyř předávacích stanic, přes kterou přichází zemní plyn do Prahy.

"V tuto chvíli tady jsou ty nejmodernější prvky, které na plynárenských zařízeních můžete najít. Máme tady ultrazvukové měření, zcela nové regulační řady, řídící systém, novou odorizační stanici," uvedl Martin Slabý, předseda představenstva PP Distribuce v TV reportáži (zde).

Předávací stanice slouží jako mezistupeň mezi tranzitním plynovodem a plynovodem, který vede do hlavního města. V této stanici se plyn přejímá, měří a reguluje. Předávací stanice Drahelčice je důležitá i proto, že je jedinou stanicí PP Distribuce na levém břehu Vltavy.

 „Z tohoto pohledu je velmi důležitá pro bezpečné a spolehlivé zásobování levého břehu Prahy. Když si vzpomeneme na povodně v roce 2002, tak nám tehdy tahle předávací stanice ještě nepatřila. Byla pro nás službou třetí strany. Když jsme ji ale koupili v roce 2017, tak jsme tím opravdu významně posílili bezpečnost a spolehlivost dodávek zemního plynu do Prahy,” připomněl Martin Slabý.

"Přes léto musíme vždy opravit a dát do pořádku vše, co je právě na řadě. Letos jsme takto proinvestovali osm set milionů korun. Čtyři sta milionů jsme dali do oprav a síť je naprosto připravena" uvedl dále Martin Slabý.

Na celou reportáž se můžete podívat (zde).

Vaše Pražská plynárenská Distribuce, a.s.

Mohlo by Vás zajímat

Pražská plynárenská Distribuce, a.s.

Akciová společnost Pražská plynárenská Distribuce, a.s., člen koncernu Pražská plynárenská, a.s., byla založena 7. 12. 2005, jako dceřiná společnost Pražské plynárenské, a.s. Podnětem ke vzniku společnosti bylo zákonem stanovené otevření trhu se zemním plynem v České republice od 1. 1. 2007. Od uvedeného data nabízíme služby v oblasti distribuce zemního plynu v návaznosti na dosavadní činnost v rámci Pražské plynárenské, a.s. Disponujeme technickou základnou na vysoké úrovni a širokým týmem zkušených plynárenských pracovníků, kteří mají dlouhodobé praktické zkušenosti s provozováním a výstavbou plynárenských zařízení.

Více informací o nás

Aktuální odběrový stupeň:

základní odběrový stupeň Znamená nekrácený odběr plynu podle smluvně sjednaného denního odběru plynu

Podrobnější informace naleznete zde